Duchové

29. června 2015 v 16:09 | Tesa |  Nadpřirozené bytosti 4
Výsledek obrázku pro the sims 4 ghosts


JAK ZÍSKAT DUCHA?

Jednoduše, buď necháte zemřít simíka, nebo si ducha můžete stáhnout z galerie:)

Když váš simík zemře, nechte si na pozemku jeho urnu, či hrob. Po nějaké době (někdy to trvá klidně i simí týden) se duch zjeví a začne vám dělat v domě chaos. Pokud se duch stále neuráčí ukázat, pomáha nechat simíky truchlit nad jeho hrobem (urnou). Když se duch ale konečně ukže, je nehranou postavou (NPC).

Chcete-li mít ducha ve své domácnosti, zlepšete si s ním vztah, a brzy se vám ukáže nabídka Pozvat do domácnosti.

EMOCE

Duchové mají emoce jako normální živí simíci. Jejich emoci lze poznat podle duchovy barvy, která se mění. Je to u duchů za celou The Sims sérii novinka, jelikož barva ducha byla vždy ovlivněna způsobem jeho úmrtí (např. modrá = otonutí).


LZE NĚJAK DUCHA PŘIVÉST ZPĚT K HMOTNÉMU ŽIVOTU?

Ano! Stačí když váš duch sní Ambrózii, pomocí knihy života, voodoo panenky, květiny smrti nebo pokud máte kolekci Romantická zahrada, můžete si ve studni přání přát simíka oživit.


Pomocí Ambrózie.
 • Pokud Ambrózii sní duch, stane se z něj opět živý simík. Pokud ji ovšem sní živý simík - omládne.
  Na to, abyste připravili Ambrózii potřebujete tyto 3 suroviny: ryba skalára, květina smrti (viz Květina smrti níže), lektvar mládí (ten zakoupíte za 750 bodů v obchodu s odměnami).

 • Simík, kteří připravuje Ambrózii musí mít také maximální úroveň (10) dovedností Vaření a Gurmánské vaření.

 • Když má simík všechno splněno, může se vrhnout na vaření Ambrózie - recept Ambrózie spadá do katergorie Gurmánské vaření.


Pomocí Knihy života.
 • Abyste mohli simíka oživit pomocí knihy života, musí mít některý ze simíků 10. úroveň v dovednosti psaní. Pokud si nechcete poctivě a zdlouhavě vylepšovat dovednost, můžete si pomoci cheatem. Seznam cheatů máte TADY.
  Pak je ještě potřeba dokončit aspiraci Autor bestsellerů. A nakonec už napsat knihu pomocí počítače. :)


Pomocí voodoo panenky.
 • Přes voodoo panenku nelze oživit simíka z ducha. Tato možnost jde pouze ve chvíli, když si pro simíka přijde smrťák.
  V této chvíli nechte živého simíka (který musí mít neplechu minimálně na 5. úrovni dovednosti Neplecha.) vyndat voodoo panenku, která je vázaná s mrtvým/umírajícím simíkem - Zvolte možnost Hrát si se smrtí - která simíka přivede opět mezi živé.


Pomocí květiny smrti.
 • Květina smrti funguje jako prevence před úmrtím simíka. Když má živý simík v inventáři květinu smrti, a přijde si pro něj smrťák - vezme si od simíka z inventáře květinu, ale simíka nechá naživu.
  Květinu smrti získáte roubováním rostlin: orchidej a granátové jablko. (Je třeba mít alespoň 7. úroveň dovednosti zahradničení) Pokud ovšem nechcete jít poctivou cestou, použijte testovací cheat: testingCheats true a následně ještě cheat na Debug: bb.showhiddenobjects (seznam cheatů TADY), díky kterému se dostanete tedy do již zmíněného debugu, kde si můžete rostlinu zakoupit.


JAK SE DUCHA ZBAVIT?

Pokud vás už duch přestal bavit a chcete se ho zbavit, stačí jednoduše kliknout na hrob, a zvolit Vypustit duši do podsvětí. A pokud nechcete na pozemky ani jeho hrob/urnu (Mě strašně štve, když mají simíci na pozemku hrob/urnu, jsou neustále smutní - protože chodí v jednom kuse truchlit. A to se děje i když za rodinu nehraji. Když jsem např. upravila pozemeh Gothů, aby měl zahrady posetou hroby, chodili stále smutní), jednoduše klikněte na prázdný hrob/urnu (nesmí už obsahovat ducha) a vyberte možnost Zničit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.