SimCity 5 - O hře

13. října 2016 v 18:30 | Tesa
Výsledek obrázku pro simcity 5SimCity (v pořadí už páté), je pokračování legendární série SimCity - předchůdce The Sims série. Toto pokračování je jako jeho předešlé díly zaměřeno na budování města. Hra má nádhernou grafiku i hratelnost. Hra má jen jeden datadisk - a to Města budoucnosti + Stažitelný obsah z Originu (do hry si tak můžete zdarma - i za peníze - přidat několik dekorací atd.)

Výsledek obrázku pro sim city 5

Co je na hře také skvělé je fakt, že narozdíl od SimCity 4, je hratelnost mnohem jednodušší (kdo 4 hrál, určitě si vzpomene, jak bylo težké nezkrachovat... )


Hra je také mnohem více realistická. Ať už třeba díky rozednívání se (nemáte noc, ze které se během vteřiny stane opět sluncem zalitý den); doprava (v noci nikdo, nebo témeř nikdo nejezdí, ale když je ráno - čas dojíždění do práce a škol - může se snadno stát, že nastane dopravní zácpa atd.)


Pokud nechcete hrát sami, stačí se připojt na Origin, a můžete hrát se svými přáteli, nebo cizími lidmi. :) (Hra byla původně jen jako multiplayer - tj. hra, ve které hraje více hráčů najednou:) , ale po aktualizaci je možné hrát i samostatně )


Při hraní máte na výběr spoustu regionů (Něco jako stát), a v regionech ještě místa na stavění (města). Počet možných měst je v každém reginu jiný - záleží na velikosti regionu.


Každé město může mít svou specializaci! Chcete vytvořit město hazardních hříchů, jako ''Sim Vegas''? :D
Nebo třeba město fungující na obchodu, ropě, nebo prostě milé městečko plné spokojených obyvatel? :)

Výsledek obrázku pro simcity 5

Pokud je vaše město na mizině, můžete dokonce dostat peněžní dar od jiného města! :)


Abych hru ovšem jen nechválila... co je opravdu velké mínus, je fakt, že stavební místa jsou příliš malá, a tak netrvá dlouho, a celé město je zastavěné. Tak budeme buď muset jen koukat, jak se město rozvíjí/upadá, nebo založit město nové.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.