Dovednosti batolat

5. března 2017 v 12:00 | Tesa |  Simíci a jejich svět 4


Batolata v The Sims 4 se od batolat z předešlých dílů ve spoustě ohledech liší. Jedním z největších rozdílů jsou právě dovednosti, na které se zaměřím v dnešním článku.V The Sims 4 mají batolata celkem 5 dovedností. Jsou to: chůze, komunikace, myšlení, nočník a představivost.CHŮZE


Dovednost chození má maximální dovednost 5. Ze začátku batolata chodí nejistě, každou chvíli téměř spadnou. Schody zdolávají velice pomalu a to jen nízké. Čím vyšší dovednost vaše batolátko má, tím lépe a jistěji se pohybuje. Odemykají se nové pohybové aktivity - např. tanec.
Batolata mohou tančit sama, nebo s pomocí staršího simíka.
Na maximální úroveň dovednosti už mohou batolata dokonce i utíkat (U toho vypadají opravdu rozkošně). I schody vylezou mnohem snadněji.
Dovednost pohyb si batole může vylepšit chůzí, tancem, hraním si s kostkami, hraním Blikbloku na tabletu Tydýt (speciální tablet pouze pro batolata) a vylézaním schodů.KOMUNIKACE


Aby se z batolat stali komunikativní a civilizovaní simíci, je dovednost komunikace velice důležitá. Když si s batoletem budou starší simíci povídat, nebo je učit z kartiček, bude se jim dovednost zlepšovat. Zlepšovat dovednost si mohou batolata i sama hraním her na tabletu Tydýt.MYŠLENÍ


Myšlení je pro vaše batole velice důležitá dovednost. Zvyšujete si jí přes hraní her na tabletu Tydýt, hraním si s kostkami a nebo učením se z kartiček (interakce se starším simíkem).


Tato dovednost dodá vašemu batoleti trochu té samostatnosti. K tomu se také sníží četnost batolecích záchvatů vzteku a tvrdohlavosti.
Batolata se běžně probouzejí několikrát za noc, ovšem čím vyšší úroveň dovednosti Myšlení máte, tím déle bude vaše batole spát. Když bude mít batole maximální možnou úroveň, bude spát už celou noc.

NOČNÍK


Pokud nechcete mít doma malého smraďocha, kterému musíte neustále měnit plenku, naučte svého mrňouse chodit na nočník. Čím vyšší dovednost mít bude, tím častěji bude dávat přednost nočníku před plenkou a budou se mu méně častěji stávat noční (i denní) nehody.
Po dosažení maximální úrovně bude batole chodit na nočník vždy, když se mu bude chtít - plenku použije pouze v případě, že to na nočník nestihne. Pokud bude v noci batole potřebovat použít nočník, nebude už během spánku používat plenku, ale probudí se. :)

Sledovat takové mrně, jak se učí na nočníku je kdekdy opravdu vtipné.


PŘEDSTAVIVOST


Každé malé batole má fantazii. A tak není divu, že jí mají i naši malí simáčkové. Dovednosti představivost se batole učí hraním her na tabletu Tydýt (Ano, ten tablet je fakt super věc ), hraním si s hračkami, sledováním televize a prohlížením knih pro batolata. Postupně čím vyšší dovednost představivosti mít budete, tím více se vám odemkne interakcí.
  • Narozdíl od předchozích dílů se batolata v The Sims 4 mohou VŠECHNY dovednost učit sama (včetně chození a chození na nočník, což je v TS sérii úplná novinka :) ) Nevýhoda je však taková, že se dovednosti budou učit pomaleji, než když je to budou učit dospelí simíci.


  • A jako odměnu, když bude mít vaše batole všechny dovednosti na maximum, po dosažení dětského věku bude mít všechny dovednosti ''odstartované'' na 2. úroveň a jejich učení bude výrazně urychlené. :) 


Komentáře

1 Lůca Lůca | 7. března 2017 v 12:46 | Reagovat

:O Super. Já mám nějakou starší verzi hry, protože tam batolata ještě nemám. Už se těšim až vyjde další crack s nima a s upíry :-D

2 Lůca Lůca | 7. března 2017 v 12:47 | Reagovat

A ty máš hru koupenou nebo staženou??

3 Tesa Tesa | 7. března 2017 v 12:48 | Reagovat

[2]: Ahoj, koupenou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.