The Sims 4 - Úpíři

6. května 2017 v 11:46 | Tesa |  Dodatky, DLC a kolekce 4
Výsledek obrázku pro the sims 4 upířiHerní balíček - Úpíři - nám do hry (nečekaně) přidává nové nadpřirozené bytosti, jimiž jsou upíři.

Upíři se tu narozdíl od předchozích dílů liší hned v několika ohledech.
Jedním z rozdílů jsou 2 podoby upírů. Jedná se o normální a útočnou podobu.
/Já dávám simíkům v "klidné podobě" vzhled normální (viz obrázek), takže simík lépe splyne s okolním světem. Můžete ale klidně nastavit, aby simík v "klidné podobě" vypadal také hrůzostrašně jako v "útočné podobě" a nebo naopak. Je to čistě na vás. :)U vzhledu ještě zůstaneme. Narozdíl od předchozích dílů, mají upíři v TS4 mnohem více detailů (Hned několik barev očí, spoustu vystouplých žil na tváři, jizvy, kruhy pod očima a mnohem více).


Dalším rozdílem jsou speciální úpíří schopnosti, které simíkům můžete vybrat. Schopnosti se vám odemykají po získání speciálních upířích bodů. Ale pozor, když máte určitý počet schopností, musíte si vybírat vždy špatnou, i dobrou schopnost). Můžete tak simíkovi vybrat, aby se mohl např. přemisťovat v netopýří podobě (Zrovna tato schopnost jde aktivovat, i deaktivovat), nebo z té špatné, aby měl upír tzv. tenkou kůži. Což znamená, že upír s touto schpností, bude na sluníčku trpět ještě mnohem více, než upíři bez této schopnosti.
Celkově si ale dávejte pozor, aby váš upír nechodil moc na sluničko. Shoří.

Výsledek obrázku pro the sims 4 vampires


Upíři v The Sims 4 jsou nesmrtelní (zemřít samozřejmě mohou, ale nestárnou - tudíž nemohou zemřít věkem). Nesmrtelnost ale upíři získávají až když dosáhnou životní etapy Mladý dospělý. Když se tedy upírům narodí dítě, bude narozdíl od nich stárnout - ovšem když dosáhne věku Mladý dospělý, stárnout přestane. Pokud svého simíka necháte změnit když je ale např. již senior, bude seniorem navždy, to samé u dospělého.

Společně s DLC nám do hry přibylo i nové město (spíše maličkatá vesnička), která je určená přímo po upíry (Také v ní žijí 2 domácnosti upírů, jinak je neobydlená) a jmenuje se Forgotten Hollow. Tvůrci se podle názvu inspirovali fiktivním městečkem Ospalá díra (v originále Sleepy Hollow).


Ve Forgotten Hollow žijí tedy 2 domácnosti, jak jsem psala již výše. V té první žije pouze jeden simík - a to starý mocný a krvelačný upír Vlad. Vladislaus Straud (celým jménem Hrabě Vladislaus Straud IV.) je posledním žijícím potomkem mocného rodu, který mimochodem Forgotten Hollow i založil. Také shodou okolností vypadají všichni Straudové v rodině úplně stejně. (Což znamená, že Vladislaus Straud IV., je zároveň i Vladislaus Straud I.) ;)

Výsledek obrázku pro the sims 4 vladislaus stroud

Vladislaus má nádherné starodávné sídlo, které má ihned za domem hřbitov. (Hřbitov bohužel není součástí pozemku, a ani z náhrobků nevylézají duchové - jelikož je to jen dekorace)

Výsledek obrázku pro the sims 4 vampires forgotten hollow

A tou druhou domácností jsou upíří sourozenci Lilith a Caleb Vatorovi. Ti se do Forgotten Hollow nastěhovali teprve před pár lety. A narozdíl od Vlada (s kterým zrovna moc nevycházejí), jsou to upíří vegetariáni. Nechtějí tedy vysávat simíky, místo toho se živí plazmovým ovocem atp.

Výsledek obrázku pro forgotten hollow sims 4 store

Když už jsem zmínila to plazmové ovoce... DLC nám do hry přidává také několik rostlin (díle např. česnek), nebo živočichy (netopýří ryba atd.), z kterých jdou vyrábět lektvary, nápoje, nebo z česneku dokonce dekorace (česneěkové girlandy, které odrazují upíry). Ovšem všechny tyhle super možnosti, že vám odemykají až když si dostatečně vylepšíte dovednost Upíří tradice. (dovednost má dokonce 15 úrovní!) Pokud ovšem nechcete dovednost vylepšovat poctivě, můžete použít cheat na nastavení úrovně. Seznam cheatů najdete TADY.)Z mého pohledu je DLC velice povedné. Je vidět, že si tvůrci s upíry opravdu vyhráli. Za celou historii The Sims, se mi upíři ze 4 líbí snad nejvíce.
 


Anketa

Líbí se ti upíři v TS4?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.