The Sims 3 - Co dělat, když hra začne zlobit?

13. července 2017 v 15:05 | Tesa |  Návody 3Stalo se to většině z nás. Chcete si zahrát hru, ale když jí spustíte, buď vám to hodí ihned, nebo až během hraní, velmi obávanou hlášku: Program Sims3 přestal pracovat. A nebo se vám z ničeho nic začala hra sekat, či padat.

V tomto článku se vám pokusím poradit, jak vyřešit tyto a další problémy hry.

Pokud vám tedy začala hra zlobit, ze všeho nejdříve je nutné si ujasnit, zda máte hru zakoupenou, nebo ilegálně staženou.STAŽENÁ HRA


U ilegální hry bývá příčinou nejčastěji crack - buď je vadný, nebo nesedí na verzi vaší hry. V tom případě si prostě stáhněte jiný, anebo si hru kupte.KOUPENÁ HRA

U koupené hry můžete (jakýkoliv) problém vyřešit následovně:
Otevřete si Origin - máte-li hru zaregistrovanou na Originu - V levém sloupci klikněte na možnost My Game Library. Nyní vidíte hru The Sims 3. Klikněte na ni Pravým Tlačítkem Myši. A zvolte možnost Repair. (tzn. Opravit)


Spusťte hru a vyzkoušejte, zda již funguje bez problému. Pokud problém však stále přetrvává, čtěte dále.
ŘEŠENÍ PRO STAŽENOU I KOUPENOU HRU


CHYBOVÉ SOUBORY


Pokud vám hra začně blbnout (seká se, padá...) z ničeho nic, přestože ještě nedávno vám šla naprosto v pořádku, budou na vině nejspíše chybové soubory. Tyto soubory se vytváří většinou po každém hraní. Proto vám doporučuji, si je vždycky po ukončení hry vymazat(!!!)

Tyto soubory naleznete v Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3


Popřípadě ještě soubory, s názvy začínajícími:
ScriptError_

Vymažte si všechny, které jsou označené. Následně spusťe hru, abyste se přesvědčili, že je problém vyřešen. Pokud však problém stále přetrvává, pokračujte ve čtení.VLASTNÍ OBSAH


Pokud se chcete dozvědět o vlastním obsahu více, (jak dávat do hry atp.) podívej se SEM.

Máte ve hře downloady, nebo mody?
Pokud jste odpověděli ano, je vysoká pravděpodobnost, že je mod/download nějak poškozený. Takový download/mod nelze nijak opravit. Lze ho jedině vymazat. To, že je ve hře nějaký vadný obsah, se projevuje nejčastěji padáním hry. Ovšem může to ovlivnit také plynulost (tj. sekání) hry.

 • U modů nemusí být vždy na vině poškození. Také záleží jakou máte verzi hry a modu - jestliže je jejich verze odlišná, je velice vysoká pravděpodobnost (nemusí tomu tak být ale vždy!), že mod nebude fungovat, ba co hůře - může vám ve hře nadělat pěknou paseku.

Otevřete si tedy složku v Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Downloads (nebo) Mods/Packages

Otevřeme si složku Packages a Downloads a všechen obsah buď vymažeme, nebo dáme na plochu/do vytvořené složky... U souborů Sims3Pack musíme ještě vlastní obsah odstranit ze spouštěče hry.
Spustíme si spouštěš (2x klikneme na ikonku TS3 na ploše). V levém sloupečku máme menu. Máme tam možnosti Stažené soubory a Nainstalovaný obsah.


Když klikneme na záložku Stažené soubory, označíme si všechno, co chceme odstranit (je potřeba odstranit všechno). Pro rychlejší výběr klikneme na možnist Vybrat vše. A zvnolíme možnost Vymazat.


V záložce Nainstalovaný obsah si opět označíme všechno, co chceme odstranit (Pro rychlejší výběr vybereme možnost Vybrat vše). A Odinstalovat.


Spustíme hru a pokud to pomohlo, je jasné, že byl problém ve vlastním obsahu. Nechcete-li o všechen vlastní obsah přijít, vracejte ho po jednom, nebo po menších skupinkách do hry. Hru průbežně zapínejte, abyste věděli, zda jste si do hry nepřidali náhodou i ten(ty) vadný(é) soubory. Až vám po vložení nebude hra fungovat, je jasné, že jste si do hry přidali právě ten nefunkční - takže ho nadobro smažte.

Existují však také programy (např. TADY), které vám pomohou najít vadný vlastní obsah. Nejsou ovšem 100% spolehlivé - kdekdy ten vadný soubor prostě nenajdou, i když tam je.
SEKÁNÍ HRY

Pokud se vám hra seká, může být na vině buď:
 • Poškozený mod/download (viz výše)
 • Chybové soubory (viz výše)
 • Počet vlastního obsahu (Čím více máte downloadů a modů, tím je hra méně plynulá - v tom případě nějaké prostě odstraňte)
 • Slabý PC - to bývá nejčastější příčina.
  • Jako řešení máme 2 možnosti.
  • 1) Vypněte si vy spouštěči/Odinstalujte nějaké dodatky a kolekce. Návod máte TADY.
  • 2) Snižte si nastavení grafiky (ve hře v záložce Nastavení). Po změně nastavení je nutné hru restartovat (vypnout a zase zapnout) aby se projevily změny.
 • Pokud vám hra dříve jela plynule - klidně i na maximální rozlišení, ale teď se vám seká i na střední - je potřeba pravděpodobně PC vyčistit. Jak hardware (odstranit prach a nečistoty UVNITŘ počítače), tak i software (vyčistit registry, nebo nejlépe přeinstalovat celý PC)
  Nebo může být na vině příliš velká zátěž pro PC - máte spuštěných více programů najednou a PC to nezvládá. V tom případě si otevřete Správce úloh (Stisknete na klávesnici kombinaci kláves CTRL+SHIFT+ESC). V záložce Procesy klikněte na některou z náročných aplikací (nejčastěji prohlížeč) a zvolte možnost Ukončit úlohu. Po zapnutí PC se spustí i spousta nepotřebných programů, takže se jich snažte vypnout co nejvíce - ovšem tady pozor! Vypínejte jen ty programy, u kterých víte, že nejsou pro hraní hry a fungování PC potřeba (viz ten prohlížeč, nebo videopřehrávač, vámi stažené programy na vyčištění PC, Microsoft Office... atd.)
BUG

V tomto případě bývá šance na vyřešení problému velice nízká. Ovšem i tak je tu naděje. Čím déle za kokrétní uloženou hru hrajete, tím více má hra tendenci vytvářet různé bugy. To je veliká nevýhoda u The Sims 3. Přestože je to super hra, nelze přehlédnout, že je velice nestabilní.

 • Pokud se vám nějaký simík/mazlíček např. pouze někde sekl, použijte cheat resetSim JMÉNO PŘÍJMENÍ (Další cheaty TADY) čímž se simík restartuje. :)

 • Pokud se ale např. simík sekl v nějaké situaci, na kterou nefunguje cheat, jděte do módu města, dejte si aktuální rodinu za neaktivní a hrajte chvilku za jinou. (Popřípadě zkuste dotyčného (seknutého/bugnutého) simíka např. pozvat na návštěvu).
  Následně se zase vraťte do modu města a hrajte znovu za původní rodinu.

 • Na nějaké bugy pomůže i odstranění chybových souborů (viz výše)

 • Ukládejte si hru jako: Uložit jako
  Když si budete hru ukládat jako Uložit jako - a ne jen jako Uložit, budete se moci vždycky vrátit do té doby, kdy hra ještě fungovala - než se nějak bugnula.

 • Když se hra bugne, vypněte ji BEZ ULOŽENÍ!

 • Vymažte si uloženou hru.
  Pokud máte hru buglou, a nejde s tím nic dělat, nezbývá vám nic jiného, než si uloženou hru prostě smazat a začít hrát odznova.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.