The Sims 4 - Co dělat, když hra začne zlobit?

11. srpna 2017 v 11:45 | Tesa |  Návody 4
KOUPENÁ HRA


U koupené hry můžete (jakýkoliv) problém vyřešit následovně:

Otevřete si Origin - máte-li hru zaregistrovanou na Originu - V levém sloupci klikněte na možnost My Game Library. Nyní vidíte hru The Sims 4. Klikněte na ni Pravým Tlačítkem Myši. A zvolte možnost Repair. (tzn. Opravit)


Spusťte hru a vyzkoušejte, zda již funguje bez problému. Pokud problém však stále přetrvává, pokračujte ve čtení.


STAŽENÁ HRA


U ilegální hry bývá příčinou nejčastěji crack. V takovém případě si stáhněte buď jiný, a nebo si kupte originální hru.


ŘEŠENÍ PRO STAŽENOU I KOUPENOU HRUVLASTNÍ OBSAH

Pokud se chcete dozvědět o vlastním obsahu více, (jak dávat do hry atp.) podívej se SEM.

Máte ve hře downloady, nebo mody?
Pokud jste odpověděli ano, je vysoká pravděpodobnost, že je mod/download nějak poškozený. Takový download/mod nelze nijak opravit. Lze ho jedině vymazat. To, že je ve hře nějaký vadný obsah, se projevuje nejčastěji padáním hry. Ovšem může to ovlivnit také plynulost (tj. sekání) hry.

 • U modů nemusí být vždy na vině poškození. Také záleží jakou máte verzi hry a modu - jestliže je jejich verze odlišná, je velice vysoká pravděpodobnost (nemusí tomu tak být ale vždy!), že mod nebude fungovat, ba co hůře - může vám ve hře nadělat pěknou paseku.
Existují 2 způsoby, jak nalézt závadný download/mód.

1) Pomocí programu, který vyhledává vadný obsah - ten si stáhnete TADY. Ale pozor! Tyto programy nejsou vždy 100% spolehlivé. Může vám tedy tvrdit, že ve hře žádný závadný obsah není, přestože tam je. Proto je lepší 2. varianta, která je sice zdlouhavá, ale za to jistá.

2) Otevřete si složku v Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods. A celý obsah buď vymažeme, nebo dáme někam na plochu/do provizorní složky. Hru spustíme a jestliže začne fungovat bez problému, je jasné, že byl na vině vadný obsah.
Nechcete-li o všechen (i nezávadný) vlastní obsah přijít, vracejte ho po jednom, nebo po menších skupinkách do hry. Hru průbežně zapínejte, abyste věděli, zda jste si do hry nepřidali náhodou i ten(ty) vadný(é) soubory. Až vám po vložení nebude hra fungovat, je jasné, že jste si do hry přidali právě ten nefunkční - takže ho nadobro smažte.SEKÁNÍ A PADÁNÍ HRY

Pokud se vám hra seká, nebo padá, může být na vině buď:

 • Poškozený mod/download (viz výše)
 • Počet vlastního obsahu (Čím více máte downloadů a modů, tím je hra méně plynulá - v tom případě nějaké prostě odstraňte)
 • Slabý PC - to bývá nejčastější příčina.
  • Snižte si nastavení grafiky (ve hře v záložce Nastavení). Po změně nastavení je nutné hru restartovat (vypnout a zase zapnout) aby se projevily změny.
 • Pokud vám hra dříve jela plynule - klidně i na maximální rozlišení, ale teď se vám seká i na střední - je potřeba pravděpodobně PC vyčistit. Jak hardware (odstranit prach a nečistoty UVNITŘ počítače), tak i software (vyčistit registry, nebo nejlépe přeinstalovat celý PC)
  Nebo může být na vině příliš velká zátěž pro PC - máte spuštěných více programů najednou a PC to nezvládá. V tom případě si otevřete Správce úloh (Stisknete na klávesnici kombinaci kláves CTRL+SHIFT+ESC). V záložce Procesy klikněte na některou z náročných aplikací (nejčastěji prohlížeč) a zvolte možnost Ukončit úlohu. Po zapnutí PC se spustí i spousta nepotřebných programů, takže se jich snažte vypnout co nejvíce - ovšem tady pozor! Vypínejte jen ty programy, u kterých víte, že nejsou pro hraní hry a fungování PC potřeba (viz ten prohlížeč, nebo videopřehrávač, vámi stažené programy na vyčištění PC, Microsoft Office... atd.)
BUG

V tomto případě bývá šance na vyřešení problému velice nízká. Ovšem i tak je tu naděje.

 • Pokud se vám nějaký simík např. pouze někde sekl, použijte cheat resetSim JMÉNO PŘÍJMENÍ (Další cheaty TADY) čímž se simík restartuje. :)

 • Pokud se ale např. simík sekl v nějaké situaci, na kterou nefunguje cheat, jděte do módu města, dejte si aktuální rodinu za neaktivní a hrajte chvilku za jinou. (Popřípadě zkuste dotyčného (seknutého/bugnutého) simíka např. pozvat na návštěvu).
  Následně se zase vraťte do modu města a hrajte znovu za původní rodinu.

 • Ukládejte si hru jako: Uložit jako
  Když si budete hru ukládat jako Uložit jako - a ne jen jako Uložit, budete se moci vždycky vrátit do té doby, kdy hra ještě fungovala - než se nějak bugla.

 • Když se hra bugne, vypněte ji BEZ ULOŽENÍ!

 • Vymažte si uloženou hru.
  Pokud máte hru buglou, a nejde s tím nic dělat, nezbývá vám nic jiného, než si uloženou hru prostě smazat a začít hrát odznova.
 


Komentáře

1 Adriana Adriana | E-mail | 26. srpna 2018 v 10:44 | Reagovat

Ahoj, mala som problém v sims 4, že mi nešlo hrať za rodinku ale vždy ma to hodilo do mesta, za ktoré chcem akože hrať. Hľadala som veľmi dlho na internete po anglicky ako na to ale boli tam len blbosti, ktoré mi vôbec nepomohi. Potom ma napadlo, že čo keď mal niekto taký problém aj ja v mojom alebo českom jazyku tak som to skúsila a našla som túto stránku. MOC ĎAKUJEEEM, veľmi ste mi pomohli, konečne mi tá rodinka ide zapnúť.Bol problém v jednom mode, ktorý my MCD vôbec nenašiel takže som to musela robiť tak ako ste hore písali. <3

2 Tesa Tesa | Web | 26. srpna 2018 v 20:38 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že ti návod pomohl. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.