Upíři

24. října 2017 v 18:00 | Tesa |  Nadpřirozené bytosti 4Abyste mohli mít ve hře upíry. Je potřeba vlastnit DLC Upíři.

Pokud hrajete za upíra, klasický plumbob má kolem sebe kamenný "opasek" s netopýřími znaky.


TVORBA UPÍRA


V The Sims 4, si můžete vytvořit upíra přímo v CAS. Narozdíl od předchozích dílů The Sims, mají v The Sims 4 úpíři 2 vzhledové formy. Tou 1. je normální (klidná) a tou 2. je temná (útočná). Vzhled forem svého upíra, si můžete nastavit naprosto libovolně. Klidně si můžete nastavit, aby byl vzhled klidné a útočné formy stejný, a nebo si vzhledy "prohodit". (Klidná děsivá, útočná normální)Společně s DLC nám přibyly 3 nové aspirace.
Při tvorbě upíra máte na výběr hned z několika nových částí.


Dále se nám přidaly do hry nová líčidla. Konkrétně jde o 2x oční stíny a 1x stěnku.V The Sims 2, byli upíři vytvořeni ve stylu Drákuly, v The Sims 3 zase ve stylu Twilight a v The Sims 4 jsou vytvořeni ve stylu seriálů Angel a Buffy, přemožitelka upírů. Toho si lze všimnout právě u těch dvou forem. (A u obličejových detailů)


UPÍŘI A SLUNCE

Dávejte si pozor, aby se upíři nedostali moc na sluneční svit. Shoří.


UPÍŘÍ INTERAKCE


UKÁZAT TEMNOU FORMU


UPÍŘÍ INTERAKCE NA JINÉHO SIMÍKA

+ Další interakce, které souvisí s vámi vybranými schopnostmi vašeho upíra.UPÍŘÍ INTERAKCE NA JINÉHO ÚPÍRA

Na jiného upíra máte pouze interakce, které souvisí se zakoupenými schopnostmi.
Po dosažení určité hodnosti/titulu, budete moci upíra vyzvat na "cvičný souboj", ve kterém si procvičíte své schopnosti.
Jako upír, můžete normálnímu simíkovi vysát plazmu. U upíra to však nelze.


SCHOPNOSTI

Upíři mají své speciální schopnosti. Body dostáváte jako odměnu k vylepšení hodnosti (viz níže). S každou novou hodností, se vám odemykají nové druhy schopností, které si můžete zakoupit, máte-li dostatek bodů.

Po dosažení určitého množství schopností, si musíte před dalším zakoupení nové schopnosti zakoupit ještě slabinu.
Slabiny ztěžují život vašemu upírovi. Pokud tedy chcete mít mocného Velmistra upíra, budete muset počítat s tím, že bude mít také mnoho slabin.
Jednou ze slabin, které si můžete vybrat, je tzv. Tenká kůže. Což znamená, že upír (který již tak špatně reaguje na sluneční svit) bude na svit reagovat mnohem hůř.

Některé schopnosti i slabiny mají celkově 3 stupně. (Pozná je tak, že daná schopnost/slabina mají v levém horním rohu číslo "x/3" (x znázorňuje vaše číslo). Pokud nechcete upírovi kupovat novou slabinu/schopnost, můžete vylepšit stávající. (Započítá se to však jako nová schopnost/slabina) U schopností je to tedy skvělé, jelikož tak bude konkrétní upíří schopnost mnohem silnější, avšak u slabin to může být pro upíra někdy i docela nebezpečné. Např. zrovna u té "Tenké kůže". Pokud máte zakoupený již 3. stupeň, a váš upír se dostane do kontaktu se slunečním světlem, během pouhých pár (třeba jen 3 vteřin) shoří!
Takže vám doporučuji, když už si vybíráte slabinu, buď svého upíra pečlivě hlídejte, anebo si raději vybírejte ty, které jsou sice otravné, ale alespoň nehrozí, že by vám upír shořel na škvarek. :)

Mezi jednou ze schopností je i odolnost vůči česneku. Což je vcelku zbytečná věc, ale pokud chcete mít silného a speciálního upíra, třeba to využijete. :)(Pokud si nechcete schopnosti odemykat poctivě, můžete si pomoct cheaty. Seznam cheatů máte TADY - Upíři.)


UPÍŘÍ HODNOSTI/TITULY

1. Mládě upíra
2. Mladý upír
3. Klasický upír
4. Mistr upír
5. Velmistr upír


Aby se simíkovi zvýšila hodnost, je potřeba nasbírat upíří body (ty získáte vylepšováním dovednosti Upíří tradice a prováděním upířích aktivit). Až se naplní stávající ukazatel, zvýší se simíkovi hodnost a získáte body schopností, za které si kupujete nové schopnosti.


(Pokud si nechcete hodnost vylepšovat poctivě, můžete si pomoct cheaty. Seznam cheatů máte TADY - Upíři.)


UPÍŘÍ POTŘEBYNarozdíl od normálních simíků, mají upíři jen 5 potřeb. Z toho potřeba Hladu je nahrazena Žízní (Upír si jí doplňují vysátím simíka, nebo vypitím plazmového balíčku - je to balíček krve z nemocnice, který si budete moci zakoupit přes pořítač, po dosažení určité úrovně dovednosti Upíří tradice - či snězením plazmového ovoce)

A dále je tu potřeba Energie, která je nahrazena Upíří energií. Energii může váš upír doplnit Temnou meditací, či obyčejným spánkem.
Energie vašemu upírovi neklesá jen tím, že je vzhůru. Klesá mu i proto, že využívá své schopnosti. (Má-li váš upír tedy nízký ukazatel energie, a vy ho zrovna nechcete nechávat spát, raději nepoužívejte žádné speciální schopnosti. :) )

V tomto panelu, pod ukazateli potřeb, se zobrazuje také ukazatel upíří úrovně a najdete tu i jakou má zrovna váš upír hodnost/titul.
Vedle ukazatele najdete počet dostupných Bodů schopností, a ikonku, přes kterou si můžete nové schopnosti zakoupit.

DOVEDNOST UPÍŘÍ TRADICE

  • Aby mohl simík tuto dovednost studovat, nemusí být nutně upír.

  • Tato dovednost má celkově 15. úrovní! Ne jen 10, jak je to běžné u ostatních dovedností.
  • Ze začátku si dovednost vylepšíte pomocí počítače, kde si vyhledáte pro začátek potřebné informace.Po vyhledání informací se vám odemkne možnost koupit si knihu, ze které budete následně získávat další informace, které vám pomohou vylepšit dovednost.Po tom, co simík přečte všechny informace z knihy, zpřístupní se mu možnost zakoupit si další knihu. Dovednost si vylepšujete také praktikováním informací, které se dočtete z těchto knih. (Např. výroba česněkových dekorací, apod.)


(Pokud si nechcete dovednost vylepšovat poctivě, můžete si pomoci cheaty. Seznam cheatů máte TADY - Dovednosti.)

UPÍŘI A ČESNEK


Jako upír se česneku vyhýbejte. V jeho přítomnosti jsou upíří schopnosti velice slabé.
Pokud tedy hrajete za normálního simíka, a nechcete, aby k vám na nezvanou návštěvu chodili upíři, je dobré si vytvořit různé česnekové dekorace, díky kterým budete mít od upírů pokoj.STÁRNUTÍ UPÍRŮ

Upíři jsou narozdíl od obyčejných simíků "nesmrtelní" (nemohou zemřít na stáří).
Když je simík upírem od dětství (narodí se jinému upírovi), roste a stárne. Stárnout přestane v době, když dosáhne životní etapy "Mladý dospělý".
Když je simík přeměněn v upíra v dospělosti, nebo seniorském věku, zůstane upírem v této fázi - neomládne - prostě se jen zastaví stárnutí.


JAK UKONČIT UPÍŘÍ PROKLETÍ

Jestli vás už upíří život nudí, můžete si namíchat speciální lektvar, který vás promění zpět v normálního simíka.
Aby se vám možnost tohoto lektvaru odemkla, je potřeba, abyste si vylepšili dovednost Upíří tradice na maximální úroveň (15. úroveň). Pak si budete moci na baru namíchat lektvar/drink "Dokonalý lék na upírství".


(Pokud si nechcete dovednost vylepšovat poctivě, můžete si pomoci cheaty. Seznam cheatů máte TADY - Dovednosti., a nebo se rovnou pomocí cheatu proměnit zpět na normálního simíka - Upíři )

UPÍŘÍ NÁVŠTĚVY

Pokud hrajete za normálního simíka, občas se stane, že se k vám domu tajně vloupe nějaký upír. Dávejte si pozor, jelikož vás upír velice rád napadne a pokouše! Pokud tedy nechcete, aby se z vašeho simíka stal upír, je dobré si vyrobit česnekové dekorace a umístit je po domě - viz Dovednost Upíří tradice a Upíři a česnek. :)


ZPRÁVY OD UPÍRŮ

Když se stanete nově upírem, je vysoká pravděpodobnost, že vám přijde SMS zpráva od jiného upíra (nejčastěji od Vladislause Strauda), kde vás "vítá" jako nového upíra a nabízí vám různé rady.
 


Anketa

V jakém díle se vám nejvíce líbí upíři?

TS2
TS3
TS4

Komentáře

1 já | E-mail | 14. listopadu 2017 v 18:11 | Reagovat

máš super blog, je tu vše co jsem hledala a máš to dobře propracované. rozhodně si tenhle blog uložím :-)

2 Tesa Tesa | Web | 14. listopadu 2017 v 22:39 | Reagovat

[1]: Moc děkuji. :)

3 Daniel style Daniel style | E-mail | 12. července 2018 v 23:30 | Reagovat

[1]:ahoj můžete mi prosím poradit jak udělat abi upíři simik neschorel na slunci děkuji za odpovědi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.